Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi ve Resimleri

2002 Best Model Türkiye birincisi olarak adını ilk kez duyduğumuz Kıvanç Tatlıtuğ ardından Best Model World birincisi olarak ismini hafızalara iyice kazıdı. Şu an Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül karakteriyle de genç kızların sevgilisi haline geldi. İşte biz de Kıvanç Tatlıtuğ’un hayatını sizin için biraz araştırıp, sizlere sunmaya karar verdik.

Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983 Adana doğumlu. 5 çocuklu bir ailede dünyaya gelen Kıvanç ortaokulu Yenici Özel Çağ Lisesinde okumuş. Ayrıca Adana’dayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü’nde basketbol da oynamış.

Babasının 1997 yılında kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınmışlar. İstanbul Kalamış Lisesi’nden mezun olan Tatlıtuğ’un en büyük hayali profesyonel basketbol oyuncusu olmak ve NBA’ de oynamakmış. İki yıl Ülkerspor’da basketbol oynamış ve ardından  Beşiktaş’ta bir yıl Fenerbahçe’de de bir yıl oynayıp ardından Beşiktaş Basketbol takımını dönüş yapmış. Beşiktaş Basketbol takımında oynarken sakatlanması tüm hayallerini yıkmış ve profesyonel basketbol hayatı sona ermiş.
Fiziğiyle çevresindeki herkesi kendisine hayran bırakan Kıvanç Tatlıtuğ yakın çevresi tarafından model olması için ikna edilmeye çalışılmış bir çok kez. Fakat Kıvanç pek kulak asmamış bunlara. Ta ki annesinin Beylikdüzü’nde bir marketin camında Profesyonel mankenlik ilanını görüp Kıvanç’a sürpriz yapana kadar. Annesi Kıvanç Tatlıtuğ’un bir fotoğrafını ajansa göndermiş ve ardından Ajans kendisini arayınca şaşkına dönmüş ve mankenlik teklifini kabul etmiş. İki yıl kadar ajansla çalışan Kıvanç 2002 yılında Best Model Türkiye yarışmasında birinci olmuş ve ardından dünya birincisi de olarak bu başarısını taçlandırmış.

Ekranlarda ilk Gümüş dizisiyle karşımıza gelen Kıvanç Tatlıtuğ. Şimdi de Aşk-ı Memnu dizisindeki performansıyla özellikle genç kızların yüreklerini hoplatıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un hayatını kıssadan kesip resimlerine geçelim en iyisi

#gallery-1 {margin: auto;}#gallery-1 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 33%;}#gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf;}#gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0;}

kivanc-tatlitugkivanc-tatlitug_1kivanc-tatlitug_2
kivanc-tatlitug_3kivanc-tatlitug_4kivanc-tatlitug_5
kivanc-tatlitug_6kivanc-tatlitug_7kivanc-tatlitug_8
kivanc-tatlitug_9kivanc-tatlitug_10kivanc-tatlitug_11

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: